Hästar vi har såld

 

Bassi från Norrhamra
Silfur Ljoska från Kvarnbaka

Prudur från Lagerberga Gård
Snúður frá Hvítárvöllum
Safir från Änghaga
Ester från Änghaga

 

David från Änghaga
Leo från Änghaga
Arwen från Änghaga
Kandis från Änghaga
Glaumur från Valleröd
Dád frá Arbae
Bylgja fra Sötofte
Yssa från Älvasjö
Kunst frá Skogskoti
Djörfung från Väbylund
Astsael från Holahög
Totur från Österåker
Tópas från Änghaga
Ljosalfur frá Fellskoti
Sölvi från Åsgården
Snekkja från Spelmansgården
Vilma Vorsol från Eke Skategård
Prudur från Eriksås 1
Chanel från Änghaga
Joker från Änghaga
Fagra från Knutshyttan
Duginn från Viparshult
Hrönn från Skaneyland

 

Dotla från Bernald f.2009
Vasco från viljan f. 2010
Herkules
Mío från Änghaga
Viktor frá Engjahaga
Blaka

Teista
Vidar
Bjarmi
Sula
Hetta
Delpa

Snotra
Hrönn

Lexus frá Engjahaga f. 2012
Skvisa frá Sydri Hofdölum f. 2002

Vík från Eursingerhof f. 2009
Ella från Änghaga f. 2015

Mía från Änghaga f. 2016
Íris från Änghaga f. 2014
Brá från Nyhamnar f. 2005
Njola från Lindhult f. 2007
Taktur fra Birkegård f. 2008
Vinda från Bonlibacken f. 2010
Loki från Helgagården f. 2010

Svipur från Lysebjär f. 2009
Bjarmi från Flakeböle f. 2008

Teitur från Backagården f. 2009

Titus från Änghaga f. 2014

Villiros från Maskrosgården f. 2001

Polki från Änghaga f. 2011

Julius Fifill fra Engholm f. 2004

Brellir fra Vedby f. 1998

Magnus fra Bakkeholm f. 2005
Mambo från Änghaga f. 2010
Frami fra Rönnegård f. 2009

Eldur frá Arbakka f. 2003
Vinda från Tunadal f. 2005

Bjarmi frá Feti f. 2001

Vildar från Stall Vita Villan f. 2007
Esme från Änghaga f. 2015
Erro frá Kroki f. 2004
Herkules från Larsagården f. 2008
Kelda från Kvarbacka f. 2007
Bylgja fra Sötofte f. 2008
Braela frá Feti f. 2004
Birtingur frá Thingeyrum f. 2003
Frami från Östra Greda f. 2010
Hósías fra Engholm f. 2007
Tumi frá Yzta Gerdi f. 2009
Engillfrid från Vänersberg f. 2011

Kristall från Elinehof f. 2011
Drifandi från Stjändeld f. 2003
Aran frá Njardvik f. 2008
Lea från Änghaga f. 2015
Kleopatra frá Feti f. 2007
Eldur frá Arbakka f. 2003
 

Thorri fra Skovbogaardf. 2007e. Orri fra Öllerup

Draumur från Backhagaf. 2010e. Fylkir från Örvik

Tilverá från Östra Gredaf. 2000e. Flaumur frá Syðri-Gróf 1

Geysir fra Canadaf. 2006e. Garri frá Reykjavik

Brindis från Virestorpf. 2007e.  Sorti frá Akureyri

Kraftur från Skaneylandf. 2006e. Hraunar frá Efri Raudalaek

Herkules från Snarapf. 2009e. Hraunar frá Efri Raudalaek

Solfaxi från Vallerödslundf. 2003e. Gnyr

Spegill från Stillestorpf. 2007e. Strákur från Kaggestorp

Yringur från Gäverstadf. 2005e. Fakur frá Saudarkroki

Sól från Äppellundef. 2008e. Sólon fra Søbakkegård

Nótt fra St. Westergaardf. 2009e. Stefnir frá Ketilstördum

Dökkvi fra Tjenegårdenf. 2002e. Dagur frá Kjarnholtum

Perla Dis från Skeppargårdenf. 2005e. Kapall frá Blesastödum 1A

Randa fra Östervångf. 2006 

Hnáta från Kongaf. 2009e. Oliver frá Eyrarbaka

Tilverá från Östra Gredaf. 2000e. Flaumur frá Syðri-Gróf

Aron från Hestwitef. 2006e. Thattur frá Arnaholti

Baldur fra Blejlstrupgårdf. 2001e. Burkni frá Borgaholti

Puma från Änghagaf. 2012e. Vefur frá Eyrabrekka

Snotra från Lugna Dal e. Dugur frá Minni Borg

Loki frá Efri-Rauðalæk f. 2004e. Galsi frá Sauðárkróki

Askur från Backhaga f. 2009e. Vestri frá Dalbae

Biskup från Bräcke f. 2003e. Sleipnir frá Laufhóli

Lukka från Bakkeholmf. 2002e. Hrannar frá Kyrholti

Frida e. Gnyr

Foldi från Kruagårdenf. 2008e. Steinir från Ekarstorp

Farsaell frá Oddholif. 2004e. Solon frá Holi

Vestri frá Dalbaef. 2001e. Garpur frá Auðsholtshjáleigu

Gloria från Bergetf. 2004e. Draumur från Stallgården

Dád frá Árbaef. 2000e. Skorri frá Gunarsholti

Eldur fra Rörvik f. 2002e.  Safir frá Vidvik

Pila från Smemåla f. 2006e.  Spuni frá Midsitju

Vera från Änghaga f. 2013e. Gneisti från Lermansbo

Bliki från Silverkedjan f. 2002e. Hyreygur från Smärslid

Aron från Änghaga f. 2013e. Gneisti från Lermansbo

Húgó från Änghaga f. 2013e. Gneisti från Lermansbo

Lóa från Änghaga f. 2012e. Magnus fra Moselundgård

Gneisti från Lermansbo f. 2002e. Hrafnfaxi frá Vestra Gealdingarholti

Fleygur från Foteviken f. 2005e. Thor från Kalvsvik

Heidi från Trunelänf. 2001e. Almur frá Laekjamoti

Geysir från Vildmarken f. 2001e. Ögri från Hjortkvarn

Sveifla frá Bólstadf. 2003e. Sudri frá Holtsmula

Teó från Änghagaf. 2012e. Hektor fra Engholm

Gustur från Lysebjärf. 2011e. Hektor från Bråtorpsgård

Rauðka från Åkarpf. 2008e. Meitill frá Kjarnholtum I

Reyr frá Blönduhlid f. 2003e. Hugi frá Hafsteinsstödum

Spes frá Hreppholumf. 2000e. Andvari frá Ey I

Lakkris från Änghagaf. 2011e. Geysir fra Canada

Samba från Änghagaf. 2012e. Dalvar frá Auðsholtshjáleigu

Rakel från Änghagaf. 2012e. Dalvar frá Auðsholtshjáleigu

Rökkvi från Karlsrof. 2006e.  Runi från Bråtorpsgård

Unnur från Marklandaf. 2009e. Sibelius vom Eichenhof 2

Nina vom Ravensteinf. 1996e. Nör vom Ravenstein

Kolki från Skeppargårdenf. 2006e. AEgir från Skeppargården

Kola från Gårdslösaåsenf. 2006e. Mjölnir frá Dalbae

Freydis från Killebackenf. 2006e. Hraunar frá Efri Raudalaek

Támyrja från Kongaf. 2009e. Kristall frá Sæfelli

Narfi frá Kvistumf. 2002e. Nagli frá Þúfu í Landeyjum

Reifur från Lundbyf. 2003e. Ögri från Hjortkvarn

Alsvinnur från Stora Öllstorp f. 1995e. Funi frá Skala

Spegill från Stillestorpf. 2007e. Strákur från Kaggestorp

Náttdreki från Nolef. 2007e. Tjaldur fra Skullerup

Jökull från Ekastorpf. 1999e. Steini från Ekastorp

Stjarna frá Hömrumf. 1999e. Stirnir frá Ragnheiðarstöðum

Fluga från Gårdlösaåsenf. 2009e. Hraunar frá Efri Raudalaek

Hera från Lovetown Castlef. 2010e. Hraunar frá Efri Raudalaek

Leo från Änghagaf. 2012e. Magnus fra Moslundegård

Raudhetta fra Stenholtf. 1994e. Jarl frá Arnthórsholti

Junia frá Munkagårdf. 2008e. Aðall frá Nýjabæ

Amanda frá Ingólfsholti f. 1998e. Gustur frá Holi

Adonis från Lidvallenf. 2005e. Hraunar frá Efri Raudalaek

Katla från Gårdlösaåsen e. Mjölnir frá Dalbae

Sóldögg frá Feti f. 1999e. Vaengur frá Audsholtjalaegu

Stigandi från Skeppargårdenf. 2003e. Týr vom Rappenhof

Ylur frá Vatnsholtif. 1999e. Faldur frá Syðri-Gróf

Atgaer från Nässelstadf. 1997e. Fjölnir frá Kopavogi

Stella från Munkagårdf. 2007e.  Hrói frá Skeiðháholti

Fermanda från Munkagårdf. 2008e. Hrannar von Svaða-Kol-Kir

Dimma från Gårdlösaåsen e. Almur frá Laekjamoti

Darri vom Steinholt  

Vigdis från Trunelänf. 1996e. Segull frá Skardi

Adalbjörn från Stall Vitavilanf. 2005e. Hraunar frá Efri Raudalaek

Freyja från Holstgårdf. 1997e. Segull frá Skarði

Piltur från Smedjanf.2006e. Mökkur frá Varmalaek

Toti från Smemålaf. 2008e. Vaengur frá Audsholtjalaegu

Tekla från Hemmestorpf. 1197e. Mökkur frá Varmalaek

Ábót frá Ásgeirsbrekkurf. 1997e. Fáni frá Hvalnesi

Djass från Änghagaf. 2011e. Atgeir frá Vatnsleysu

Tyr från Lovetown Castle f. 2010e. Hraunar frá Efri Raudalaek

Odin från Lovetown Castle f. 2011e. Hnokki frá Felskoti

Prima från Änghagaf. 2009e. Garri frá Reykjavik

Lúna från Änghagaf. 2010e. Grimur frá Gerdi

Freyja från Sydri- Hofdölumf. 2005e. Parker frá Sólheimum

Anton från Änghagaf. 2011e. Geysir fra Canada

Hrimdögg från Killedalf. 2006e. Hrimfaxi frá Hvanneyri

Örn från Loviselundf. 2007e. Hrimfaxi frá Hvanneyri

Dylja från Östra Gredaf. 1997 

Fregn frá Dalbaef. 1993e. Bodi frá Gerdum

Lysir från Änghagaf. 2011e. Geysir fra Canada

Tangó från Änghagaf. 2011e. Hósias fra Engholm

Bjartur  e. Ofeigur frá Flugumyri

Vopnir från Smedjanf. 2006e. Mökkur frá Varmalaek

Prins Mimir från Rosenkällanf. 2010e. Almur frá Laekjamoti

Dimma från Kambof. 2005e. Dökkvi frá Mosfellsbae

Punktur frá Úlfsstödumf. 2000e. Óðinn frá Sauðhaga

Prati frá Reykhólif. 2001e. Kveikur frá Midsitju

Silja Dimmalimm från Ängsstycketf. 1999e. Háleggur från Oskarslund

Katla frá Akurgerdif. 1996e. Heidar frá Medalfelli

Aradis från Änghagaf. 2002e. Vaengur frá Engimyri

Gári från Änghagaf. 2009e. Atgeir frá Vatnsleysu

Throttur vom Pfaffenbuckf. 1999e. Thor frá Strandahöfdi

Solfaxi från Vallerödslundf. 2003e. Gnyr frá Hreppholum

Tanni frá Saudanesif. 2000e. Dagfari frá Kjarnholtum

Dufa från Västerbodaf. 2002e. Askur från Håkansgården

Herfa fra Kvarnbackaf. 2008e. Heimir frá Vatnsleysu

Hvitlöpp från Kvarnbackaf. 1998e. Hrammur frá Akurery

Vestri från Dalbaef. 2001e. Garpur frá Audsholtshjáleigu

Dagur från Elinehoff. 2006e. Metingur frá Vetri Leirárgördum

Röst från Kvarnbackaf. 2008e. Smellur frá Hvolsvelli

Felix från Änghagaf. 2010e. Vaki från Österåker

Alisa från Änghagaf. 2010e. Atgeir frá Vatnsleysu

Noi frá Saudarkrokif. 1998e. Jarpur frá Saudarkróki

Tindur från Bäckagårdenf. 2006e. Pontíus frá Hæli

Ísar frá Vorsabae 1f. 1998e. Elrir frå Heiði

Adonis från Lindvallenf. 2005e. Hraunar frá Efri Raudalaek

Oski från Vimnef. 2005e. Gráskjóni från Tåkern

Lárus frá Dalurf. 2003e. Postur frá Dalur

Grimur frá Höfnumf. 2000e. Glaesir frá Litlu- Sandvik

Silja Dimmalimm från Ängsstycketf. 1999e. Háleggur från Oskarslund

Spakur från Ekastorpf. 2000e. Steini från Ekastorp

Skella fra Rävarydf. 2009e. Flugar frá Hóltsmula

Toga frá Ingólfshvolif.1995e. Bodi frá Gerdum

Freyr från Stenholmenf. 2002 e. Eldur från Färdsjö

Lukka fra Vendsysself. 1999e. Vákur frá Brattholti

Vili från Lugnadalf. 2001e. Dugur frá Minni Borg

Nína von Ravensteinf. 1996e. Nör vom Ravenstein

Bjarg från Stanstorpf. 2006e. Garri frá Reykjavik

Heba från Änghagaf. 2010e. Loftur frá Mödrufelli

Dagfari fra Brunemarkf. 1999e. Fengur frá Ibitsholti

Silfur Rökkvi fra Bakholmf. 2000e. Silfurmani fra Asgård

Sjódur frá Akranesif. 1999e. Dynur frá Hvammi

Modi från Gnubbarpf. 2002e. Thor från Kalvsvik

Gaefa från Kärrabolf. 2000e. Thrymur frá Gerslid

Dimma från Kumlabyf. 2009e. Mökkur frá Varmalaek

Frenja från Solgårdaf. 2006e. Segull frá Skardi

Assdur från Spelmansgårdenf. 1997e. Atli frá Sydra Skördugili

Hera från Stora Ölstorpf. 1999e. Mökkur frá Varmalaek

Glossi från Smedjanf. 2005e. Hraunar frá Efri- Raudalaek

Hördur från Hästhavaf. 2003e. Almur frá Laekjamoti

Grýla från Vedby- Boställef. 2003e. Sibelius vom Eichenhof

Höfgi frá Eyrarbakkaf. 1991e. Thokki frá Gardi

Mimir från Smedjanf. 2005e. Hraunar frá Efri - Raudalaek

Alskaer från Aconcaquaf. 2007e. Forni frá Horni

Hekla frá Mosfellsbaef. 1998e. Kappi frá Hörgshólti

Rómeó frá Kirkjubaef. 1998e. Spegill frá Kirkjubae

Grimnir från Pålsmåla Gårdf. 2004e. Frey från Öringe

Hervar från Vallerödslundf. 2006e. Grimur frá Gerdi

Gullfaxi frá Sköttlundf. 1999e. Dropi frá Mitsitju

Ljúfur frá Ísabakkaf. 1995e. Gustur frá Grund

Ari från Skatamarkf. 1997e. Askur frá Keldudal

Riddari från Skáneylandf. 2002e. Viss från Österåker

Spordur frá Litlu-Tungu 2f. 1994e. Kollskeggur frá Keldudal

Rindill fra Graesef. 1997e. Gammur frá Toftum

Jodis från Killedalf. 2002e. Jorik från Lönneberga

Aradis från Gunnarsbof. 2004e. Ari från Alvagården

Dögg frá Reykjum 1f. 2003e. Valur frá Höskuldstödum

Logadis frá Krycklingef. 1997 e. Lógi frá Skardi

Hremsa från Karlbergf. 2003e. Bjartur frá Egilsstödum

Aska från Smedjanf. 2004e. Nattrymur frá Arnthorsholti

Tekla fra Östermöllef. 1995 

Hlekkur från Rydsmålaf. 1999e. Dugur frá Minni Borg

Vaka frá Efri-Thveráf. 1993e. Gustur frá Grund

Ganti från Brånenf. 1993e. Darri från Kampholti

Selja fra Theutsf. 1999 

Gári från Änghagaf. 2009e. Atgeir frá Vatnsleysu

Ástsael från Aconcaquaf. 2003e. Glampi frá Kjarri

Jora från Änghagaf. 2007e. Metingur frá Vetri Leirárgördum

Pila från Sundsbyf. 2002e. Stefnir frá Sandholaferju

Hvitlöpp från Kvarnbacka Gårdf. 1998e. Hrammur frá Akureyri

Frodi från Änghagaf. 2008e. Atgeir frá Vatnsleysu

Geysir från Vildmarkenf. 2001 e. Ögri från Hjortkvarn

Sara från Södra Kopparetorpf. 2001e. Dugur från Minni Borg

Höfdingi från Skáneylandf. 2002e. Viss från Österåker

Gambri från Killedalf. 2002e. Draumur från Stallgården

Hrafntinna frá Eyrarbakkaf. 1989e. Sámur frá Eyrarbakka

Leira från Stäflöf. 2002e. Sindri frá Högnastödum

Villingur från Gödebergf. 1998e. Blaer från Stenholmen

Gyllir från Margaretehoff. 2002e. Draumur från Stallgården

Abbadís från Stenholmenf. 1999e. Blaer från Stenholmen

Granna från Tomarpf. 2004e. Otur frá Saudarkroki

Gaiva Ovissa från Tomarpf. 2008e Kulur från Brösarps Gården

Katla frá Árnanesif.1997e. Ávakur frá Árnanesi

Dögun från Vallerödslundf.2002 e.Dagur frá Kjarnholtum

Sprengja från Hynnenäsf.1999e. Dugur frá Minni-Borg

Dimmlimm från Ängdala f.2007 e. Dökkvi frá Mosfelli

Hlin från Idhultf. 2002e. Sindri frá Högnastödum

Flipi fra Vesterbaek f. 1998e. Höskir fra Nörmark

Blossi fra Charlottendal f.1990e. Stormur frá Vindási

Grim från Bäckagård f. 1995e. Tyr vom Rappenhof

Ask från Husakullef.1995e. Mökkur frá Varmalaek

Hlynur frá Strandarhjáleigu f. 1998e. Otur frá Saudarkroki
Dótla frá Eyrarbakkaf. 1994
e. Kjölur frá Eyrarbakka

Kjarni fra Hejeltef.1996e . Austri frá Austrakoti

Ísing frá Hamraendumf. 2000 e. Toppur frá Eyjólfsstödum

Safir frá Gardif. 1992e. Hervar frá Saudarkroki

Tinna från Ekbacken f.2000 e. Vinur från Nedergården

Yllir från Dalalyckan f.1990 e. Patrekur frá Brekku

Vina vom Saringhoff. 1997e. Tyrson vom Saringhof

Pila från Ängdala f. 2007 e. Mjölnir frá Dalbae

Fregn frá Dalbae e. Bodi frá Gerdum

Hrekkur från Hästhagenf.1998 e. Hrammur frá Akureyri

Ísafold frá Kadalstödum 1f.1995 e. Sokki fra Högnastöðum

Veira från Smedjanf. 2007 e. Dökkvi frá Mosfelli

Spá från Stenholmen f. 1998e. Hlynur från Stenholmen

Geysir fra Ólafsvöllumf. 1995 e. Kópur fra Mykjunesi

Vilda från Ängdalaf. 2006 e. Filipi från Österåker

Draumadís från Ängdala f.2005 e. Faldur frá Sydri-Gröf 1
Sprettur från Margaretehoff.1998
e. Freyfaxi frá Prestbakka

Katla från Killedal f. 2004 e. Ferill frá kopavogi

Reifur från Gäverstadf. 2001 e. Fákur frá Saudarkróki

Funi fra Visbjerg 2f. 1991e: Darri frá Kamphólti

Skollif. 1994 okänd härstamning

Haeringur frá Brjánslaek 1f. 1998 e. Kollfinur frá Kjarnholtum 1

Valvar frá Nordur- Hvammif. 1991 e. Kjarni fra Kjarnholtum I

Sjodur frá Utibleiksstödum f. 1994 e. Baldur frá Bakka. Mósif. 1988

Tindur frá Fljótshólum 4f. 1994e. Frami fra Ragnheiðarstöðum

Salka fra Vinkaegårdf. 1994 

Skolli frá Brekku f. 1993e. Djarfur frá Skardi