Vintercup 2015/2016 Final - 6 mar 2016

 

T8C Tölt C - A-final

Startordning - lö 05-03 09:24

Uttagning: Extra

 

                                                                                                                                                      

 

PLA   H/V         F        ID           DELTAGARE                                                                                   

                                                                                                                                                                                                         

 

01      V            1        Ann Jinbäck [J] - Drösull

02      V            10      Ulrika Magnusson [J] - Sol

03      V            2        Åsa Bauhn - Hraunar frá Kirkjuferjuhjáleigu

04      V            3        Louise Persson - Brana från Björnstorp

05      V            4        Alice Akkermann [Senior] - Feila Från Bakkakotti

05      V            8        Katarina Pamp - Gripa från Stenholmen

05      V            9        Emelie Wåhlander - Teitur Från Lagetorp

 

Participants will enter the track in reverse order.

                                                                                                                                                                                                         

 

T8A Tölt A - A-final

Startordning - lö 05-03 09:25

Uttagning: Extra

                                                                                                                                                      

 

PLA   H/V         F        ID           DELTAGARE                                                                                   

                                                                                                                                                                                                         

 

01      V            1        Martina Skansjö - Hannibal Från Stormsund

02      V            4        Anna Bruzelius - Pila från Bussjödal

03      V            12      Mari Sandell - Stormur Från Grevelund

04      V            13      Lena Brandsten - Greta

 

Participants will enter the track in reverse order.

                                                                                                                                                                                                         

 

T8U Tölt ungdom - A-final

Startordning - lö 05-03 09:28

Uttagning: Extra

                                                                                                                                                      

 

PLA   H/V         F        ID           DELTAGARE                                                                                   

                                                                                                                                                                                                         

 

02      V            5        Hilde Klahr [YR] - Mökkur Frá Stóru-Àsgeirsá

01      V            2        Louise Josefine Thilander [YR] - Láey frá Torfunesi

03      V            9        Agnes Pamp [YR] - Gleðra    Stallvitavillan

04      V            3        Anna Skansjö [YR] - Ylfadis  från Vita Villan

05      V            1        Tova Skansjö [YR] - Strakur från Brånen

06      V            4        Hanna Lundstedt [YR] - Daladis Från Nattviolen

 

Participants will enter the track in reverse order.

                                                                                                                                                                                                         

 

T3 Tölt - A-final

Startordning - lö 05-03 09:29

Uttagning: B klass

 

                                                                                                                                                      

 

PLA   H/V         F        ID           DELTAGARE                                                                                   

                                                                                                                                                                                                         

 

01      V            9        Carina Scharff - Gaefa från Katknös

02      V            13      Lena Brandsten [J] - Birta Från  Helgagården

03      V            1        Birgitta Hallerby - Mósa  frá Hrafnagili

 

Participants will enter the track in reverse order.

                                                                                                                                                                                                         

 

 

T6 Tölt - A-final

Startordning - lö 05-03 09:29

Uttagning: Extra

 

                                                                                                                                                      

 

PLA   H/V         F        ID           DELTAGARE                                                                                   

                                                                                                                                                                                                         

 

01      V            7        Johanna Ralsmark - Garpur   wom Warfthof

02      V            5        Katja Waller - Draumur  Vadstena

03      V            2        Emilie Arnesten - Herbert från Erikstorp

 

Participants will enter the track in reverse order.

                                                                                                                                                                                                         

 

 

V5C Fyrgång C  - B-Final

Startordning - lö 05-03 09:33

Uttagning: Extra

 

                                                                                                                                                      

 

PLA   H/V         F        ID           DELTAGARE                                                                                   

                                                                                                                                                                                                         

 

07      V            3        Louise Persson - Brana från Björnstorp

08      V            8        Katarina Pamp - Gripa från Stenholmen

09      V            13      Lena Brandsten - Greta

10      V            2        Åsa Bauhn - Hraunar frá Kirkjuferjuhjáleigu

 

Participants will enter the track in reverse order.

                                                                                                                                                                                                         

 

 

T8B Tölt barn - A-final

Startordning - lö 05-03 09:35

Uttagning: Extra

 

                                                                                                                                                      

 

PLA   H/V         F        ID           DELTAGARE                                                                                   

                                                                                                                                                                                                         

 

01      V            2        Tekla Petersson [J] - Mökkur

02      V            11      Lukas Lundmark [J] - Kná frá Álfhólum

03      V            6        Alma Quant [J] - Arsol Från björkänga

 

Participants will enter the track in reverse order.

                                                                                                                                                                                                         

 

 

T8UNG Tölt unghäst - A-final

Startordning - lö 05-03 09:37

Uttagning: Extra

 

                                                                                                                                                      

 

PLA   H/V         F        ID           DELTAGARE                                                                                   

                                                                                                                                                                                                         

 

01      V            7        Peter Lundmark - Sigthóra från östiberget

02      V            4        Alexandra Petersson - Vordis Från Västraby

03      V            5        Humlan Milton - Hildingur från Stall VitaVillan

04      V            2        Hrafnkell Karlsson - Hrafn Från Vallerödslund

05      V            13      Lena Brandsten - Alfadis

06      V            9        Helena Lundmark - Skeidfari från östiberget

 

Participants will enter the track in reverse order.

                                                                                                                                                                                                         

 

V5C Fyrgång C  - A-final

Startordning - lö 05-03 09:38

Uttagning: Extra

                                                                                                                                                      

 

PLA   H/V         F        ID           DELTAGARE                                                                                   

                                                                                                                                                                                                         

 

01      V                      1            Ann Jinbäck - Drösull

02      V                      10          Ulrika Magnusson - Sol

03      V                      7            Johanna Ralsmark - Garpur   wom Warfthof

04      V                      4            Alice Akkermann - Feila Från Bakkakotti

05      V                      9            Emelie Wåhlander - Teitur Från Lagetorp

05      V                      5            Katja Waller - Draumur  Vadstena

 

Participants will enter the track in reverse order.

                                                                                                                                                                                                         

                              

 

V5A Fyrgång A - A-final och V5 barn A final

Startordning - lö 05-03 12:27

Uttagning: Extra

                                                                                                                                                      

 

PLA   H/V         F        ID           DELTAGARE                                                                                   

                                                                                                                                                                                                         

 

01      V            12      Mari Sandell - Stormur Från Grevelund

02      V            4        Anna Bruzelius - Pila från Bussjödal

03      V            2        Tekla Petersson [J] - Mökkur

04      V            3        Alicia Palm [J] - Hetja från Majbacka

05      V            11      Lukas Lundmark [J] - Kná frá Álfhólum

 

Participants will enter the track in reverse order.

                                                                                                                                                                                                         

 

V2 Fyrgång - A-final

Startordning - lö 05-03 12:29

Uttagning: B klass

 

                                                                                                                                                      

 

PLA   H/V         F        ID           DELTAGARE                                                                                   

                                                                                                                                                                                                         

 

01      V            1        Martina Skansjö - Hannibal Från Stormsund

02      V            13      Lena Brandsten - Birta Från  Helgagården

 

Participants will enter the track in reverse order.

                                                                                                                                                                                                         

 

V5U Fyrgång ungdom - A-final

Startordning - lö 05-03 12:32

Uttagning: Extra

 

                                                                                                                                                      

 

PLA   H/V         F        ID           DELTAGARE                                                                                   

                                                                                                                                                                                                         

 

01      V            2        Louise Josefine Thilander [YR] - Láey frá Torfunesi

02      V            9        Agnes Pamp [YR] - Gleðra    Stallvitavillan

03      V            1        Tova Skansjö [YR] - Strakur från Brånen

04      V            3        Anna Skansjö [YR] - Ylfadis  från Vita Villan

 

Participants will enter the track in reverse order.

                                                                                                                                                                                                         

 

 

V5UNG Fyrgång unghäst - A-final

Startordning - lö 05-03 12:34

Uttagning: Extra

 

                                                                                                                                                      

 

PLA   H/V         F        ID           DELTAGARE                                                                                   

                                                                                                                                                                                                         

 

01      V            4        Alexandra Petersson - Vordis Från Västraby

02      V            7        Peter Lundmark - Sigthóra från östiberget

03      V            13      Lena Brandsten - Alfadis

04      V            2        Hrafnkell Karlsson - Hrafn Från Vallerödslund

05      V            5        Humlan Milton - Hildingur från Stall VitaVillan

06      V            9        Helena Lundmark - Skeidfari från östiberget

 

Participants will enter the track in reverse order.